Co pić, aby nie przytyć?

Cześć,co można pić aby nie przytyć i zarazem zdrowe?Wiem że woda,ale ona mi nie smakuje,słyszałem o kompotach domowej roboty,jest coś jeszcze co łatwo można kupić a nie robić samemu?
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Dobrym rozwiązaniem są świeżo wyciskane soki owocowe i warzywne. Jeśli brakuje czasu na samodzielne ich przygotowanie, w wielu sklepach dostępne są takie produkty. Można również urozmaicić smak wody poprzez dodatek plastrów cytryny i listków mięty.

Witaj,
Woda jako jedyny napój nie zawiera kalorii. Jeżeli nie lubisz czystej wody niegazowanej to spróbuj wodę naturalnie nasyconą CO2. W wielu badaniach wykazano że z takiej wody jest większa przyswajalność minerałów. Ponadto do wody możesz dodać sok z cytryny.
Jak nie woda to napary z ziół np. mięta (orzeźwia), melisa (wycisza), pokrzywa i skrzyp polny (oczyszczają nerki i korzystnie wpływają na włosy). Bardzo zdrowa jest również zielona herbata np. z suszonymi owocami, ale nie dodawaj cukru. Pozdrawiam, mgr Aneta Kościołek