Co po leczeniu boreliozy antybiotykiem?

Witam!

Moją 6 letnią córkę ugryzł kleszcz w zgięciu pod kolanem w czerwcu tego roku. Przegapiliśmy ten fakt i jedynym śladem po krwiopijcy został bordowy ślad i rumień (równocześnie pojawiło się duże osłabienie i nadmierna potliwość oraz skargi na bolące nóżki i zmęczenie, co było bardzo podejrzane przy moim małym żywiole). Zwróciliśmy się do pediatry, ten skierował nas do chirurga dziecięcego, ten zaś do poradni chorób zakaźnych, włączono leczenie 2 antybiotykami na 3 tygodnie. Objawy ustąpiły, zrobiliśmy badanie pod kątem boreliozy - wynik IgG 10,40 RU/ml, IgM 74,70 RU/ml. I co dalej? Martwię się ze względu na to, że córka od urodzenia jest bardzo chorowita, zaliczyliśmy 7 długich pobytów w szpitalu, poza tym ciągle jakieś choróbsko. Jak mogę jej pomóc? Wspomnę jeszcze, że jak na swój wiek jest wysoka i waży 30 kg.

Proszę o radę i z góry dziękuję.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Izabela Brym

Witam.

Jeśli córka nie ma objawów, leczenie nie jest konieczne. Powinna pozostać pod obserwacją lekarza chorób zakaźnych, ale na dzień dzisiejszy nie widzę wskazań do ponownego przeleczenia antybiotykiem.