Co podać na odporność dziecku choremu na epilepsję?

moj 11 miesieczny syn choruje na epilepsje. otrzymuje sodium valproate. w tej chwili ataki jesli ma to od temperatury. szukam czegos do uodpornirnia go. otrzyma szczepienie na grype, ale ma 3 rodzenstwa I pelen dom bakterii I virusow. co podac zeby pomoc a nie zaszkodzic? z powazaniem Gabreiala

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie ma złotego środka chroniącego przed infekcjami. Oczywiście kluczowa jest odpowiednia dieta, spacery, wietrzenie pomieszczeń...itp. Są to jednak półśrodki, brak niestety leków na odporność. Oczywiście przyjmowanie witamin, minerałów może wspomagać procesy odpornościowe lecz nie gwarantuje powodzenia.