Co podawać 1,5 rocznemu dziecku?

Czy dobrz życie dziecko 1,5 rocznego dziecka które nadal jest karmione piersią na żądanie 7;30-8 śniadanie (owsianka na wodzie lub płatki jaglane na wodzie lub Kasza manna na mleku 3,2 lub kanapka z wędlinką,jajecznica,kanapka z serem żółtym lub białym lub Parówka. 10:00-10;30 drugie śniadanie przeważnie owoc codziennie inny. 12;30-13 obiad tutaj różne zupki cudziennie inne Z warzywami i mięsem lub ryba. 15-16 podwieczorek owoc lub jogurt 18 kolacja podobnie jak śniadanie Czy tak.moze być?

Pani model żywienia jest prawidłowy. Należy starać się aby produkty były urozmaicone i aby dziecko próbowało nowych smaków. Nie zaleca się podawania parówek ani innych przetworzonych produktów które są bogate w cukry dodane.
Należy też pamiętać o odpowiedniej porcji posiłku dla dziecka.
Warto aby w zupkach i ciepłych daniach występował dodatek kasz. Wraz z owocem można podać też dziecku kanapeczkę.
Pozdrawiam, dietetyk Marianna Hall