Co podawać dziecku z AZS?

Witam, proszę o radę jesteśmy na bebilon pepti , Mały ma AZS. Lekarz swierdzil że to AZS bo syn miał całą główkę jakby w ciemieniuszce. Stosowalam już masc robiona ze sterydami, ale wtedy gdy skóra łuszczyła się na główce i pomogło teraz na twarz stosowałam: emolienty Nivea , bepanthen , linomag a teraz jesteśmy na kremie Elidel ale też nie widać poprawy. Proszę o pomoc , co może źle wpływać na skórę małego i jak złagodzić objawy. Diete rozszerzałam po 4 miesiacu, a azs wyszło w 3.

Ciemieniucha nie jest typowa dla AZS, ale dla dziecięcego łojotokowego zapalenia skóry. Jeżeli pomimo zalecanego leczenia miejscowego i stosowania Bebilon Pepti stan skóry pogarsza się to znaczy, ze jest ono nieskuteczne, a być może nawet nasila zmiany. W tej sytuacji proszę zgłosić się na konsultację do dermatologa dziecięcego. Na podstawie dokładnego badania skory lekarz będzie mógł zmodyfikować leczenie i zalecić odpowiednie postępowanie ( dostosowane do aktualnego stanu skóry dziecka).