Co podawać dziecku z wysoką gorączką i bólami brzucha?

Dzień dobry. moje 4 letnie dziecko od 3 dni ma wysoka gorączkę 39.5 czasami towarzyszy ból brzucha co może być przyczyną ? co podawać? dziękuję

Lek. Marta Gryszkiewicz

W pierwszej kolejności dziecko musi zostać zbadane przez pediatrę. Dopiero na podstawie bad. klinicznego ustalone moze zostać odpowiednie leczenie. Bez wątpienia należy podać lek przeciwgoraczkowy najlepiej doodbytniczo.