Co podawać na wysoką gorączkę?

wysoka gorączka 39,5 ból głowy brak kaszlu i kataru zaczęło się wczoraj wieczorem i nada trwa żona zażywa upsarin c i nie pomaga. Co można jeszcze podać.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Jeśli aspiryna (Upsarin C) nie spowodowała obniżenia gorączki, żona powinna przyjąć paracetamol (np. Apap) 500mg lub lek kombinowany np. paracetamol z kodeiną i kofeiną (np. Solpadeine).
Wszystkie leki są dostępne bez recepty.
Dodatkowo witamina C w dużych dawkach (2-3g na dobę).

Jeśli nie występują żadne dodatkowe objawy, to najlepszym postępowaniem będzie zamówienie wizyty domowej u lekarza POZ, a w czasie oczekiwania na wizytę terapia "pościelowo-piżamowa". Dużą ilość płynów, leżenie w łózku, unikanie wysiłku fizycznego. Objawowo można podać ibuprofen, paracetamol, lub inny z dostępnych bez recepty środek przeciwzapalny, oczywiście zgodnie z zaleceniami zawartymi w ulotce produktu. Najlepiej też jeśli będzie to lek który żona wcześniej brała i dobrze toleruje.