Co pomoże na trądzik 13-latki?

Witam.lecze od roku 13 latke z tradziku calkiem sporego.W koncu dostalysmy tetralysal.Jednoczesnie lekarz stwierdzila zapalenie mieszkow wlosowych na udach i nerkach.Niestety nie zdawalm sobie sprawy ze to powazne.Dopiero tutaj sie doczytalam.Czy zlekcewazyla temat bo ten antybiotyk pomoze,dlatego nic wiecej nie zapisala.Zmiany nie sa mocne i czyrakowate ale jest sporo bo myslalam ze to tradzik. 1 co mam robic bo wizyta za 2 mc.dziecko to swedzi 2.czy powinnam zrobic wymaz 3 czym smarowac DORA

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.

Na zapalenie mieszkóe włosowych stosuje się neomycyne w sprayu oraz mikrodermabrazję, . Do trealysalu po konsultacji mozna dołączyć zabiegi peelingów medycznych