Co pomoże na złamanie kości guzicznej?

Witam, trzy dni temu przewrocilam sie i upadlam prosto na pupe. Po zrobieniu rtg okazalo sie ze to zlamanie kosci guzicznej i lekarz kazal mi jak najwiecej chodzic. Problem w tym ze z dnia na dzien staje sie to niemozliwe. Pogorszylo sie do tego stopnia ze nie jestem w stanie wykonac najmniejszego ruchu bez paralizujacego bolu. Nie jestem w stanie usiasc, schylic sie ani kucnac a samo chodzenie czy nawet lezenie w lozku wiaze sie z bolem nie do wytrzymania. Leki przeciwbolowe nie przynosza zadnej ulgi, zimne oklady z lodu niestety tez nie. Prosze o pomoc. Julka.

Lek. Michał Lenard

Zazwyczaj postępowanie przy złamaniu kości guzicznej polega na wyczekiwaniu samoistnego zrośnięcia się kości i stosowaniu leków przeciwbólowych. Jeżeli leki nie pomagają, to konieczna może być zmiana farmakoterapii. Sugeruję wizytę u ortopedy, który w razie potrzeby Panią zbada i zdecyduje o ewentualnym podaniu silniejszych leków przeciwbólowych. Pozdrawiam!