Co powinna robić osoba, która ma problemy ze snem i nie ma pracy stresującej?

Witam.Od 11 lat z przerwami mam problemy ze snem.pracuje za granicą ,dużo podróżuje.co za tym idzie---spie w różnych miejscach.Po powrotach do domu :odsypialam: i jakby regenerowalam się.Teraz jednak w domu także nie mogę zasnąć np do 4 nad ranem ewent zasypiając ok23 już o 3 jestem wyspana.Budze się o mojej zwykłej 8 godz.Mam spokojny tryb życie,bez stresu.Nie zmieniam stref czasowych.(Europa)Nie łykam tabletek nasennych,ani żadnych innych.Co mam zrobić?męczę się ogromnie.Mam 54 lata.krystyna

Dzień Dobry Pani,

Nauczyła się Pani funkcjonować nawykowo i zaadoptowała organizm do takich oczekiwań,
jakie pojawiały się po drodze zawodowej.
Przewlekłe i długie kresy niedoboru snu odbijają się obecnie na ogólnej Pani kondycji psycho-fizycznej.

Organizm ludzki potrzebuje ośmiogodzinnego i regularnego snu (optymalnie od 22.00-06.00).
Przed godz. już 17.00 nie powinno się pić kawy, ani innych "pobudzaczy".
Do snu powinno się ułożyć przed 22.00, tak żeby o 22.00 już zasnąć.

Wskazana byłaby snem relaksacja i stopniowe wyciszanie.

Aby tak się zadziało kluczowym jest aktywność fizyczna, odpowiednie odżywianie i suplementacja.

Dlatego zachęcam Panią do podjęcia świadomej zmiany dotychczasowych nawyków
- najpierw zacząć od małego kroku...

Pomocnym byłoby dla Pani wprowadzenie naturalnej, rekomendowanej Melatoniny, dostępnej w aptece.

Gdyby miała Pani życzenie rozmowy ze mną, zapraszam serdecznie do kontaktu na Skype.

Życzę Pani tylko regenerującego snu i dobrego nastroju.
Irena Mielnik-Madej
irena.mielnik.madej@gmail.com