Co powinna zrobić osoba, która nie czuje sytości po jedzeniu?

Po miesięcznym okresie niejedzenia, doskwiera mi aktualnie wieczny głód, jednak nie czuje go w brzuchu, ale w głowie, nie czuje również sytości przez co objadam się zbyt mocno i umieram na ból brzucha, w jaki sposob moge wrocic do normalnego zdrowego jedzenia? Do normalnego zycia?

Serdecznie zapraszam na konsultacje online, abyśmy mogły dokonać analizy żywieniowo-chorobowej i na tej podstawie będę mogła Pani pomóc.

Pozdrawiam
Dietetyk Marianna Hall
Centrum Dietetyki Nutrado (www.nutrado.pl)

Należy wprowadzić higienę żywienia. Regularne posiłki oparte na wartościowych produktach, z których organizm będzie czerpał energię i składniki odżywcze. Do tego odpowiednie nawodnienie (30-40 ml wody na kilogram masy ciała). Dostosowanie się do nowych warunków może zabrać kilka dni, ale stopniowo odczuwanie sytości/ głodu powinno się wyregulować. Nie należy się bać jedzenia. Jeśli nie dojadał Pani przez miesiąc, stopniowo należy zwiększać ilość jedzenia, zaczynając od produktów lekkostrawnych, czyli gotowanych, pozwoli to ustrzec się bólów brzucha.