Co powinna zrobić osoba, która podczas oddawania stolca zauważyła krew?

Dziś zauważyłem że wraz z oddaniem stolca, nie dość że bardzo rzadkiego to w dodatku zauważylem coś na pozór śladów krwi. Pytam bo się martwie, czy to zwykły objaw złego odzywiania czy coś poważniejszego Dodam że wcześniej spotykałem się także z tak jakby "tłuszczem" podczas wypróżniania. Bardzo proszę o rady bądź wskazowki, informacje co może być przyczyną tych dolegliwości.

Dzień dobry,

Najczęstszym objawem podawanych przez Pana dolegliwości są hemoroidy (zewnętrzne lub wewnętrzne), może mieć Pan również tzw. szczeliną odbytu. W Pana wielu choroby nowotworowe jelit zdarzają się niezmiernie rzadko, ale, aby ustalić przyczynę i dobrać odpowiednie leczenie powinien się Pan skontaktować ze swoim lekarzem rodzinnym lub specjalistą chorób wewnętrznych.

Pozdrawiam serdecznie.

Dr n. med. Marek Derkacz
specjalista endokrynolog
specjalista diabetolog
specjalista chorób wewnętrznych