Co powinna zrobić osoba leczona na wrzodzejace zapalenie jelita grubgo, która ma problemy z przełykiem?

mam problem leczono mnie na wrzodzejacego zapalenie jelita grubego bralem asamax przez kilka miesiecy i przez 2miesiace sterydy metypred nie mialem takich objawow tej choroby dlatego skierowalem sie o pomoc do prof zlecil mi badsnia okazalo sie ze jestem zdrowy bylem zle zdiagnozowany po odstawieniu sterydow mialem problemy z przelykem zwezyl mi sie mialem problemy z polyknirm nic z tego sobie nie robilem ale juz jedt miesac mam silne bole w przelyku powazny problem z przelykaniem co robic

Nie wydaje się prawdopodobne, aby leki które Pan przyjmował mogły spowodowac problemy z przełykaniem. Powinien Pan udać się do gastroenterologa, aby ustalić przyczynę. Prawdopodobnie trzeba będziemwykonać gastroskopię i manometrię przełyku.