Co powinna zrobić osoba u której zdiagnozowano podczas ciąży cukrzycę?

Witam.Mam problem z cukrzycą ciążową. Została zdiagnozowana w 27 tyg. (teraz 30/31 tydz.) od 3 tygodni jestem na diecie, a od tygodnia na noc przyjmuje insulinę 4 jednostki. Cukry w ciągu dnia mam dobre nie przekraczam normy 120 (choć diabetolog mi powiedział że norma to 140?) . Mój problem to wysokie cukry na czczo z tego powodu mam tez ta insulinę. Rano jak wstanę to cukry wahają się od 94- 101, mimo przyjmowania insuliny, a od 2 dni dodatkowo przy takich cukrach mam ketony w moczu. Co robić?

Dzień dobry,

warto przyjrzeć się dokładnie swojej diecie a najlepiej skonsultować się z dietetykiem, a ponadto obserwować swój organizm. Warto także włączyć delikatną aktywność fizyczną ( np. spacery ) codziennie. Jeżeli pomimo tych działań nic się nie zmieni proszę się ponownie skontaktować z diabetologiem.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga