Co powinna zrobić osoba w ciąży, której ciśnienie skurczowe zbliża się do 140?

Jestem w 20 tygodniu ciąży od półtora miesiaca przujmuje Dopegyt 3x1, ale cisnienie skurczowe ostatnio zbliza sie coraz czesciej do 140, co robic?

Lek. Katarzyna Szymczak

Na razie wskazana regularna kontrola ciśnienia oraz badanie ogólne moczu przynajmniej raz w miesiącu (aby sprawdzić czy nie ma białka ) jeśli będzie przekraczać 140/90 konieczna wizyta u lekarza, najlepiej ginekologa.