Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 4 0 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co powinna zrobić osoba z bólem kręgosłupa po skoku do wody?

Dzień dobry, 3 lata temu po skoku do wody "na główkę" na zajęciach z pływania odbywających się w ramach studiów, poczułam paraliżujący ból w okolicy lędźwiowej, który po kilku sekundach minął, ale niestety wrócił tego samego dnia wieczorem. Podczas wizyty na SORze zrobiono mi RTG kręgosłupa i stwierdzono: niewielkie sklinowacenie trzonu Th11 i zniekształcenie trzonu Th12, zwężenie przestrzeni L5/S1 oraz skoliozę. Po kolejnej wizycie u ortopedy zostałam skierowana na rehabilitację- parafina, masaże, ćwiczenia typu koci grzbiet i lekkie wzmacnianie mięśni brzucha. Przyznam, że po rehabilitacji miałam na ponad rok "spokój" z kręgosłupem. Dodatkowo prowadziłam normalny zdrowy tryb życia (basen, zumba, fitness, rower). Ok. 2 miesiące temu kręgosłup znowu się odezwał...Ból okolicy lędźwiowej przy dotykaniu, momentami silne kilkudniowe bóle odcinka piersiowego i szyjnego. Co mnie najbardziej niepokoi: podczas chodzenia dłużej niż 30 minut- bardzo bolesny i długotrwały ucisk uda/pachwiny (uczucie, jakby ktoś chwycił i mocno zgniatał...; kiedy stanę to na chwilę przechodzi, ale później znowu wraca). Dodatkowo męczy mnie silny ból w stawie nadgarstkowo-śródręcznym kciuka w prawej dłoni oraz ból stawy przy palcu wskazującym lewej dłoni (ból potrafi być tak silny, że nie potrafię otworzyć drzwi lub odkręcić butelki). Dodatkowo wspomnę o tym, że ok 6 miesięcy temu miałam bardzo silny ból brzucha po prawej stronie, podejrzewałam że to wyrostek. Robiono mi dwa razy USG jamy brzusznej, które wykluczyło zapalenie wyrostka, również miałam robione badania ginekologiczne oraz badanie na boreliozę. Wszytko wyszło ok. Ból utrzymywał się ok 3 tygodnie, po czym zniknął. Dzisiaj (08.03) odebrałam wyniki mojego RTG kręgosłupa: Lędźwiowo- krzyżowy: skrzywienie lewostronne kręgosłupa, przebyty proces Scheuermanna (mam 23 lata), wielopoziomowo guzki Schmorla w trzonach lędźwiowych, niepełny zrost łuki S1; piersiowy: skrzywienie prawostronne kręgosłupa z rotacją trzonów, nieco zmniejszona wysokość trzonów kręgowych w dolnym odcinku, przebyty izolowany proces Scheuermanna. Nie mam bladego pojęcia co to wszystko znaczy. Jutro mam wizytę u ortopedy. Co robić w takim przypadku?
KOBIETA, 24 LAT 11 miesięcy temu

Bóle kręgosłupa

Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.

do wykluczenia osteoporoza !!! - pilnie densytometria kręgosłupa i bilans mineralny " Podczas wizyty na SORze zrobiono mi RTG kręgosłupa i stwierdzono dwa złamania kręgów !!!!: niewielkie sklinowacenie trzonu Th11 i zniekształcenie trzonu Th12, zwężenie przestrzeni L5/S1 oraz skoliozę.

www.doktorsawick.pl

Specjalista w dziedzinie chorób wewnętrznych oraz endokrynologii. Naukowo i zawodowo ukierunkowany na problemy diagnozowania i leczenia chorób układu kostnego, w tym rzadkich chorób kości. Współzałożyciel Polskiej Fundacji Osteoporozy
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy