Co powinna zrobić osoba z depresją aby poprawić swoje zdrowie?

Wpadłam w bardzo głęboka depresję . Czuje się jak zdrchniety pies bez życia . Radości szczęścia . Co powinnam zrobić ? U psychiatry byłam ale te tabletki powodowały tylko u mnie krwot ?

Witam Panią
Przyczyną depresji są zarówno czynniki biologiczne,
jak też, a właściwie przede wszystkim, czynniki
psychologiczne oraz środowiskowe.
Oznacza to, że pomocy potrzebuje również Pani dusza.
Cierpienia duszy trudno wyleczyć samymi środkami
farmakologicznymi.
Jeżeli dolegliwości są wyjątkowo uciążliwe i utrudniają
normalne funkcjonowanie, można stosować leki,
np. antydepresanty.
Jednak leczenie farmakologiczne jest leczeniem
objawowym - leki nie leczą depresji i nie rozwiązują
problemu, jedynie tłumią objawy.
Jednak depresja jest w pełni uleczalna
na drodze odpowiednio dopasowanej terapii.
Żeby wyleczyć depresję trzeba poznać dokładnie
naturę Pani problemu, dotrzeć do jego źródła
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Dlatego zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Podczas psychoterapii leczy się nie tylko objawy,
ale również dociera się do przyczyny problemu
i znajduje się sposób jego rozwiązania.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Witam, poza pomocą psychiatryczną proszę skorzystać z pomocy psychologicznej i psychoterapii. Przesyłam link do placówek NFZ: https://zip.nfz.gov.pl/GSL/ (skierowanie może napisać lekarz psychiatra lub rodzinny) lub może Pan uzyskać pomoc w prywatnym gabinecie bez skierowania. Pozdrawiam serdecznie

Witam,
Warto ponownie skonsultować się z psychiatrą, by ustalić, czy Pani objawy depresyjne wymagają farmakoterapii, czy można sobie poradzić oddziaływaniami psychoterapeutycznymi.
Ponadto wybór leków p/ depresyjnych jest duży i można dopasować Pani ew. taki lek, który nie powodowałby działań niepożądanych.
Pozdrawiam.

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam,
na pewno konieczne będzie skonsultowanie tego z lekarzem psychiatrą.
Myślę, że warto skorzystać także z pomocy psychoterapeuty i rozpocząć regularną psychoterapię. Terapia daje możliwość pracy nad psychicznymi problemami i negatywnym myśleniem. Wspomaga powrót do równowagi psychicznej, dzięki zmianom błędnych przekonań oraz rozwiązywaniu trudności. Pozdrawiam

Witam,

Samopoczucie w trakcie farmakoterapii wymaga konsultacji z lekarzem psychiatrą, który Panią prowadzi. Zalecałabym wraz z terapią lekami, skorzystać z pomocy terapeuty - w przypadku jak Pani podaje "głębokiej depresji" łączenie farmakoterapii z psychoterapią, daje najlepsze rezultaty.
Pozdrawiam,
Małgorzata Mazurek