Co powinna zrobić osoba z odczuwającym szczypaniem w głowie?

Prosze o pomoc juz nie wiem do kogo sie udac .w glowie mnie szczypie czuje jakby falowalo zle mi sie mysli .zle sie zachowuje .biore leki psychotropowe .idac do lekarza specjalisty mowie jak sie czuje a on nie wie co mi jest .szukam juz roznych przyczyn i niemoge znalezc . Badania wychodza ok . Jestem w stanie wyczerpania .nie wiem juz gdzie sie udac . Czy ktos moze mi cos poradzic . ?

W tej sytuacji najlepiej podjąć psychoterapię. Podobne zaburzenia mogą mieć także podłoże emocjonalne (nerwicowe). A wówczas psychoterapia jest najskuteczniejszą metodą poradzenia sobie. Można to zrobić w Poradniach Zdrowia Psychicznego, NZOZach mających kontrakt z NFZ lub w gabinetach prywatnych. Do psychologa, na psychoterapię (refundowaną) potrzebne będzie skierowanie wystawione albo przez lekarza rodzinnego albo przez lekarza psychiatrę.

Dzień dobry. Jeśli specjalista nie wie co Panu jest to zwyczajnie nie ma Pan właściwej diagnostyki. Proszę poszukać lub dopytać lekarza pierwszego kontaktu o możliwość skierowania na pełna diagnostykę psychologiczną do specjalizującego się w tym ośrodka/placówki. Tylko dobrze postawiona diagnoza pozwoli na skuteczna interwencję. Pozdrawiam serdecznie.