Co powinna zrobić osoba z wrażliwymi zębami?

Witam co jakiś czas po zjedzeniu czegoś słodkiego lub popicia zimnym lub gorącym napojem odczuwam delikatny ale wystarczająco uprzykrzający w nocy ból zęba. Ból ten mija samoistnie na 2 lub 3 dzień. Przeczytałem że ząb może być do leczenia kanałowego. Jednak oznaki że ząb nadaje się do leczenia kanałowego nie występują. Tzn ból nie nasila się w pozycji leżącej ani nie boli ząb w wyniki nadgryzania czy dotyku. Jedynie zauważyłem zaczerwienie dziąsła za ostatnim zębem. Dziękuję za poradę.

Witam.

Nie zawsze występują wszystkie objawy tzw. zapalenia miazgi. Ból utrzymujący się 2 do 3 dni może być wystarczającym powodem do rozpoczęcia leczenia kanałowego. Zalecam wizytę u specjalisty, który podczas badania rozwieje wszystkie ewentualne wątpliwości.

pozdrawiam

Przyczyn takiego bólu zębów może być wiele – od uszkodzenia szkliwa, poprzez choroby dziąseł, aż po zapalenie miazgi. Uszkodzenie szkliwa może nie być na pierwszy rzut oka widoczne, np. ubytki przyszyjkowe albo podłużne pęknięcia na skutek choroby okluzyjnej. W pierwszej kolejności zalecane jest stosowanie pasty do zębów dla osób z problemem nadwrażliwości, a jeżeli ból jest mimo to wyjątkowo nasilony i nie zanika, wtedy trzeba udać się do dentysty na diagnostykę RTG i przegląd.

Pozdrawiamy,
stankowscybialach.pl
badzbystry.pl