Co powinna zrobić osoba znudzona życiem?

Witam. Mam niespełna 20 lat i nie wiem jak sobie poradzić ze sobą. Zauwarzylam ze od dłuższego czasu nie mam humoru a także życie wydaje mi się beznadziejne. Bardzo szybko się denerwuje i straciłam zainteresowanie ważnymi dla mnie kiedyś rzeczami, teraz nie maja one znaczenia. Mój chłopak namawiał mnie żebym udała się do jakiegoś lekarza ale się boje. Po za tym ciężko by było ponieważ nie mam stałego miejsca zamieszkania. Nie pamiętam kiedy ostatnio cos sprawiło mi radość. Proszę o pomoc

Dzień dobry.

Dobrze, że postanowiła Pani szukać pomocy. Zachęcam Panią do zgłoszenia się do psychoterapeuty bądź do którejś z poradni zdrowia psychicznego, proszę się tego nie obawiać. Szukanie profesjonalnego wsparcia, gdy tego potrzebujemy, to nic złego. Utrata zainteresowania sprawami wokół i pozytywnego nastroju z pewnością należy do takich sytuacji. Proponuję zacząć od pierwszej wizyty, być może wybrać się tam wspólnie z chłopakiem.

Pozdrawiam,

Daniel Lipka
psycholog, psychoterapeuta
https://www.psychoterapiakompas.pl
https://www.psychoterapiakompas.pl/blog