Co powinnam jeść, aby poprawić wynik żelaza?

Witam, co powinnam jeść aby poprawić wynik zelaza? Mój wynik to 39 przy normie50-120. Dodam że przyjmuje lek tardyferon fol. Jakie produktu są bogate w żelazo? Od 3 dni praktycznie całe dnie mam złe amopoxzucie i zawroty głowy. Oglądając tv zlewa mi się w oczach. Dodam że dodatkowo wyszła mi tsh ponad 8 czekam na wizytę do endo jeszcze kilka dni. Czy te wirowania w glowie to normalne bo już nie wytrzymuje ? Przez co tak się dzieje.

Aleksander Ropielewski

Odnośnie przyczyny zawrotów głowy to jest wiele przyczyn mogących dawać takie objawy i aby udzielic odpowiedzi odnośnie ich przyczyny i możliwego leczenia sugeruje kontakt z lekarzem. Odnosnie produktów bogatych w żelaza sa to czerwone mięso, zwłaszcza podroby, jajka, rośliny zielone (brokuły, szpinak, pietruszka), buraki. Ważne aby spożywać pokarmy z produktami kwaśnymi co zwiększa wchłanianie żelaza.