Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 2 5 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co powinnam jeść po treningu wieczornym?

Witam. Jestem w trakcie odchudzania. Przeczytałam, że bardzo istotnym jest jedzenie po wieczornych ćwiczeniach. I tu zaczynają się schody. Przejrzałam wiele artykułów i wszędzie to samo. Weglowodany i białka. Ale ja jestem w trakcie diety odchudzającej więc jak mogę jeść takie węglowodany na noc. Raz tylko trafiłam na wzmiankę- że osoby chore na cukrzycę i odchudzające się nie mogą jeść tak jak osoby trenujące. Prosze mi poradzić co powinnam jeść po treningu wieczornym i w jakich ilościach. Muszę zaznaczyć, że ćwiczenia mam od 18 do 19, a po 20 to ja już idę spać.
KOBIETA, 40 LAT 11 miesięcy temu

Zanim zaczniesz odchudzanie

Nadejście wiosny i zbliżające się lato stają się motywacją wielu osób do zrzucania nadprogramowych kilogramów. Baszar El-Helou z Pracowni dietetycznej WANILIA, opowiada o tym, jakie kroki należy podjąć, by odchudzanie nie wyrządziło naszemu organizmowi negatywnych symptomów.

Witam serdecznie, wszystko zależy od tego jaki jest rodzaj treningu i jaki ma Pani cel oprócz odchudzania. Jeżeli treningi są ciężkie, oparte na ćwiczeniach siłowych a Pani zależy także na budowie masy mięśniowej to powinna Pani zjeśc węglowodany po zakończonym teningu. Nie musi to być woreczek ryżu a przynajmniej 1-2małe kromki pieczywa żytniego razowego. Ponadto pamiętamy o pełnowatościowym białku. Jezeli natomiast trenin opiera się wyłącznie na interwałach lub ćwiczeniach aerobowych, jest mniej intensywny a Pani nie zależy na budowie mięśni a jedynie na odchudzaniu to z węglowodanów można zrezygnować a zjesc jedynie białko. Tak ogólnie bym to ujeła ale wszystko jest kwestią bardzo indywidualną. Nie wiem jak wygląda Pani dieta, jakie jest zapotrzebowanie energetyczne i ile chciałaby Pani schudnąć, dlatego tez konkretnie nie jestem w stanie odpowiedzieć na pytanie.

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu: tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk Dietetyk

Specjalista w zakresie dietetyki.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy