Zapytaj lekarza

1 , 0 2 6 , 9 6 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co powinnam robić, by czuć się lepiej?

Dobry wieczór.Mam stwierdzony ZSP i często nie potrafię sobie poradzić czując strach przed różnymi sytuacjami i jestem,a raczej bywam często osamotniona czuję się też odrzucona przez ludzi,ale zastanawiam się czy jest to wpływ mojego współmałżonka,który jest agresywny i często atakuje mnie nie tylko słownie czy przez między innymi otoczenie?I czuje się przez to fatalnie i tak jest to mało powiedziane.Często lepiej czuję się od południa.Co powinnam zrobić by czuć się lepiej?Nie chce psychotropów
KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu

Kampanie antynikotynowe - czy są potrzebne?

Dzień Dobry Pani,

Przeżyła Pani uraz, na który odpowiedzią jest Zespół stresu pourazowego, i wszystko to , co i jak Pani przeżywa, jest jego efektem.

Przykro mi, kiedy przeczytam, że czuje się Pani osamotniona, odrzucona, a Pani Mąż zachowuje się agresywnie - według mnie Pani Mąż stosuje wobec Pani przemoc werbalną, psychiczną a może i fizyczną?

Właśnie w tym trudnym dla Pani emocjonalnie okresie bardzo ważne dla zdrowienia, jest wsparcie emocjonalne, fizyczne i duchowe Pani Współmałżonka i osób najbliższych.

Co można w Pani sytuacji poradzić?

Proszę nie zostawać ze swoją samotnością samej, proszę zwrócić się o pomoc, do koleżanki, do kogoś z rodziny, do których ma Pani zaufanie, którym mogłaby Pani zwierzyć się, opowiedzieć o tym, co u Pani w domu...

Przede wszystkim proszę sięgnąć po profesjonalną pomoc do Ośrodka interwencji Kryzysowej - są takie w Krakowie, Warszawie, Wrocławiu (w większych aglomeracjach) gdzie bezpłatnie, po wstępnym rozpoznaniu Pani sprawy, otrzyma Pani skuteczne wskazówki, w jaki sposób poradzić sobie z reakcjami przemocowymi Pani Męża.

Proszę się nie wstydzić, to Pani Mąż powinien...

Jest druga możliwość - skorzystanie z usług psychologa (potrzebuje Pani rozmowy i wsparcia), żeby mogła Pani na nowo nauczyć się radzić sobie i mogła zredukować emocje negatywne związane z Pani obecną sytuacją.

Proszę o tym pomyśleć i nie zwlekać.

Jeśli miałaby Pani życzenie ze mną porozmawiać, zapraszam serdecznie do rozmowy telefonicznej lub na Skype.

Życzę Pani siły wewnętrznej do zadbania o siebie, właśnie teraz, kiedy jest trudno...

Irena mielnik-Madej Tel. 502 749 605

Psycholog, trener w zakresie rozwoju osobowości
0
Mgr Hanna Markiewicz
Mgr Hanna Markiewicz Psycholog

Witam Panią Bardzo często bolesne, traumatyczne zdarzenia z przeszłości uniemożliwiają nam normalne funkcjonowanie, gdyż wpływają na wszystkie obszary egzystencji i sprawiają, że człowiek nie potrafi cieszyć się życiem. Poza tym nieadekwatna samoocena, i brak wiary w swoje możliwości, też negatywnie wpływają na wszystkie obszary Pani funkcjonowania i sprawiają, że , tworzy Pani w umyśle wypaczony obraz samej siebie, co pogłębia jedynie niską samoocenę i rodzi frustrację i poczucie przygnębienia. Sytuacja w domu nie pozwala Pani na powrót do równowagi wewnętrznej. Z Pani opisu wynika, że nie może Pani liczyć na wsparcie rodziny czy znajomych. Dlatego ważne jest, żeby podjęła Pani psychoterapię. Zachęcam do odpowiednio dobranej psychoterapii. uwzględniającej wszystkie Pani problemy i potrzeby. Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie, to zapraszam do kontaktu. Istnieje możliwość konsultacji online, np. za pośrednictwem komunikatora Skype. Pozdrawiam serdecznie Hanna Markiewicz psycholog konsultacje@psycholog24online.pl http://psycholog24online.pl

redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy