Co powinnam zrobić - czy iść do hematologa?

Witam serdecznie,  Zwracam się z zapytaniem co powinnam zrobić, mój synek 20 miesięcy miał robione badania 2 miesiące temu wówczas wyszło mu 10 hemoglobina, a żelazo 60 zaczął pić żelazo w płynie i zmieniłam jedzenie, tzn dziecko było na mleku modyfikowanym ponieważ ja nie miałam pokarmu, po 4 miesiącu synek tolerował tylko kaszki mleczno-ryżowe i tak do do 16 miesiąca niechętnie jadł inne posiłki.  Teraz zaczęłam stosować jedzenie takie jak my jemy i został przy jednej butelce kaszki dziennie. teraz zrobiłam badania i synkowi hemoglobina wskoczyła na 12,4 a żelazo niestety drastycznie spadła ma 36, boję się ponieważ z mojej strony jest obciążenie genetyczne choruję na chorobę BEURGERA, zaś po stronie męża wiele osób choruje na raka, Czy powinnam się bać, czy powinnam iść do poradni hematologicznej  Proszę o poradę i pomoc  Z góry dziękuję zapłakana mama Tymusia Sylwia S

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Wprawdzie niedobór żelaza to główna przyczyna niedokrwistości u dzieci, to zdecydowanie powinna wybrać się Pani do hematologa. Proszę jednak pamiętać, że wizyta u hematologa nie ma na celu tylko diagnozowania nowotworów. To właśnie ten specjalista zajmuje się bowiem oceną przyczyn niedoborów żelaza. Przyczyn może być zaś wiele, począwszy od złej diety, aż po różnego rodzaju zaburzenia wchłaniania tego pierwiastka. Proszę zatem się nie niepokoić tylko poprosić swojego pediatrę o skierowanie do poradni hematologicznej.