Co powinnam zrobic gdy już troszkę przytyję?

Witam ! Obecnie ważę ok 42 kg mam 17 lat i jestem dziewczyną. Jestem średnio aktywna fizycznie, a tym bardziej że teraz zima :)) W czasie ostatnich 6 miesięcy schudłam z wagi 61 kg. Mój lekarz prowadzący nakazał mi przytyć, jestem obecnie pilnowana z jedzeniem i takie tam. ;/ Jednak rozumiem, bo nie chce aby mnie wywieźli do szpitala dla anorektyczek czy coś. Obecnie nie mam od długiego czasu miesiączki i leczę. Mogę przytyć tak do 48 kg. Żeby było ok. Co powinnam jeść teraz ? I później aby utrzymać odpowiednia wagę i nie tyć dalej bo tego naprawdę nie chcę :( Dziękuję z góry za pomoc :) i pozdrawiam!

Witam,

Przede wszystkim nie napisałaś jakiego jesteś wzrostu, co jest bardzo ważne, abym mogła ocenić czy masz niedowagę i jak dużą. Po drugie myślę, że najlepiej zrobisz udając się do dietetyka po indywidualną dietę, dzięki której przytyjesz, ale kontrolując ten proces oraz zapobiegając nadmiarowi kilogramów. Dodatkowo dietetyk nauczy Cię co masz robić w przyszłości aby nie dopuścić do powtórki takiej sytuacji.

Z mojej strony mam za mało informacji, aby nawet napisać Ci jakie jest Twoje zapotrzebowanie energetyczne, dodatkowo nie wiem jak się odżywiasz, czy jesteś aktywna fizycznie oraz jaki styl życia prowadzisz. Mogę dodać, że dobrym sposobem na przybranie na masie ciała jest spożywanie zdrowych, bogatych w składniki odżywcze produktów np. ryb, nabiału półtłustego, orzechów, owoców, olejów roślinnych czy też mięsa chudego i drobiowego; a nie wysokokalorycznych, ale ubogich w jakiekolwiek wartości produktów typu fast-food, słodyczy czy słodzonych i/lub gazowanych napoi.

Pozdrawiam.