Co powinnam zrobić jeśli wyjęłam Nuvaring dzień za wcześnie?

Witam, miesiąc temu lekarz ginekolog przepisał mi Nuvaring. I muszę przyznać, że po wcześniejszych kuracjach hormonalnych ta jest dla mnie najlepsza. Z własnego niedopatrzenia wyjęłam jednak pierścień dzień za wcześnie tj. zaaplikowałam go w czwartek i po trzech tygodniach winnam go w czwartek o tej samej godzinie wyjąć. Jednakże wyjęłam go w środę. Nie wiem jak powinnam teraz rozpocząć kolejny cykl - czy od czwartku tak jak powinnam i stosować dodatkowe zabezpieczenia czy od środy.. Prosiłabym bardzo o pomoc ponieważ w tej chwili nie mam możliwości umówienia się na wizytę u swojego lekarza. Z góry dziękuję za pomoc.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Proszę zaaplikować nowy krążek w środę. Nowy krążek musi być zaaplikowany nie później niż 7 dni po usunięciu poprzedniego. Zalecam stosowanie dodatkowego zabezpieczenia (np.prezerwatywa) przez 7 dni przerwy (jeśli uprawia Pani seks podczas miesiączki) oraz przez 7 pierwszych dni stosowania nowego krążka (czyli lącznie przez 14 dni poczynając od środy).