Mężczyzna , 21 lat Od 3-4 dni mam goraczke 38,5C zrobily mi sie male afty w jamie ustnej i na jezyku czuje sie oslabiony dziasla bola przy jedzeniu jezyk tez na afty i dziasla stosuje od wczoraj sachol i plyn do plukania jamy ustnej, kiedy goraczka jest wieksza zbijam ja ibupromem gardlo tez boli . Boje sie ze to cos powaznego bo nie polepsza sie czytalem troche ze to moze byc zapalenie dziasel albo grzybica lecz zeby szczotkuje dwa razy dziennie i o higiene dbam co dalej z tym zrobic co to moze byc ?
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Laryngologia – Laryngologia, inaczej otorynolaryngologia, to jedna z dziedzin medycyny, która zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem schorzeń, które dotykają bezpośrednio naszych uszu, krtani, gardła, a także chirurgią gruczołów ślinowych, zatok przynosowych oraz języka oraz innych schorzeń głowy i szyi.
  • Afty – Afta to małe i bolesne owrzodzenia jamy ustnej. Mogą pojawić się na podniebieniu miękkim i języku, ale głównie dotyczą miękkiego fałdu skóry stanowiącego połączenie wewnętrznej strony policzków z dziąsłami.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: