Co powoduje ataki bólu w prawym podbrzuszu?

Dzień dobry od jakiegoś czasu miewam ataki bólu w prawym podbrzuszu , pojawiają się nagle po zjedzeniu czegoś tłustego , zrobiłam usg jamy brzusznej gdzie wszystkie narządy sąbez zmian jedynie woreczek zolciowy byl nie widoczny co to oznacza , czy mozna podejrzewać kamienie lub złogi? po przejsciu na diete jest lepiej i czestotliwość ataków jest mniejsza, byłam u gastrologa który dotykał prawy bok ale nic nie wykrył.

Lek. Paweł Szadkowski

Objawy wskazują na kamicę pęcherzyka. Objawy nie wydają się być bardzo nasilone, więc nie sądzę, aby stanowiło to powód do niepokoju.
Może Pani sobie oznaczyć próby wątrobowe, ale przy niewielkich objawach mogą być one w normie.
Proszę dalej stosować dietę. Jeśli objawy się nasilą, myślę, że warto powtórzyć usg jamy brzusznej.