Co powoduje ataki depresyjne_

Witam, praktycznie cały czas sądzę, że mam umiarkowaną depresję-życie mnie przerasta, nie mam kompletnie ochoty załatwiać ważnych dla mnie spraw itp. Najgorsze, że nie wiem dlaczego:jestem zdrowy, mam silne poczucie własnej wartości, nie mam żadnych większych problemów, staram się iść przez życie z uśmiechem. A mimo to czuję, szczególnie w zimę kiedy nie ma słońca, że jeszcze chwila i zacznę płakać i przesypiać dzień. Moje pytanie-skąd to się bierze, kiedy wszystko wydaje się w porządku?

Witam Pana. Po przeczytaniu Pana postu bardzo zwraca mi uwagę to co napisał Pan na samym końcu. Czasem może nam się wydawać, że wszystko jest w porządku. Czasem do źródeł naszego samopoczucia nie mamy dostępu. Przykładem na to są sytuacje traumatyczne. To takie sytuacje, które zdarzają się w naszym życiu nagle, niespodziewanie. Powodują uczucie przytłoczenia i przerażenia. Czasem jedynym sposobem na przeżycie ich (poradzenie sobie) jest umieszczenie ich w takich rejonach pamięci, do których nie mamy dostępu. Siła jednak takiego doświadczenia traumatycznego jest tak duża, że może o sobie dawać znać. Gdyby Pan chciał sprawdzić moją hipotezę proszę udać się na spotkanie ze specjalistą zajmującym się traumą. Taką osobą pracującą w Poznaniu jest Pani Katarzyna Małkowicz (psycholog). Jej numer telefonu to 601161525. Pozdrawiam Pana
http://piotrantoniak.pl/

Witam,
czasami dzieje się tak w naszym życiu, że mimo tego, że wszystko wydaje się w porządku czujemy smutek, przygnębienie nie mamy chęci i siły. Czyli na pozór wszystko jest ok, ale nie wiemy skąd takie samopoczucie. Z tego co przeczytałam, podobnie jest u Pana, wtedy to informacja dla nas samych, że warto przyjrzeć się temu bliżej z profesjonalistą, który z dystansem, wiedzą i empatią pomoże znaleźć przyczynę i sposób poradzenia sobie z dolegliwościami.
Zachęcam do wizyty u psychoterapeuty poznawczo behawioralnego w pana mieście.
Pozdrawiam serdecznie.

Dzień Dobry Panu,

W okresie jesiennym i zimowym często pojawia się u ludzi obniżone samopoczucie, tzw. depresja sezonowa, z powodu krótkiego dnia, szarości wokół i niedoboru słońca.

Pewną pomocą jest naświetlanie lampą Bioptron, która jest namiastką słońca i poprawia samopoczucie.

Ze słonecznymi pozdrowieniami,
Irena Mielnik-Madej

Dzień dobry, zachęcam pana do konsultacji z psychologiem, który pomoże panu wstępnie zdiagnozować przyczyny obecnego stanu rzeczy oraz zaproponuje dalsze kroki postępowania. Pozdrawiam.