Zapytaj lekarza

1 , 0 2 6 , 7 1 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co powoduje ataki depresyjne_

Witam, praktycznie cały czas sądzę, że mam umiarkowaną depresję-życie mnie przerasta, nie mam kompletnie ochoty załatwiać ważnych dla mnie spraw itp. Najgorsze, że nie wiem dlaczego:jestem zdrowy, mam silne poczucie własnej wartości, nie mam żadnych większych problemów, staram się iść przez życie z uśmiechem. A mimo to czuję, szczególnie w zimę kiedy nie ma słońca, że jeszcze chwila i zacznę płakać i przesypiać dzień. Moje pytanie-skąd to się bierze, kiedy wszystko wydaje się w porządku?
MĘŻCZYZNA, 25 LAT ponad rok temu

Depresyjne maski

Depresja to choroba cywilizacyjna. Wciąż jednak nie jest to dobrze znana choroba. Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę o depresji. Ekspert wyjaśnia, czym są depresyjne maski. Okazuje się, że niektóre objawy wcale nie muszą świadczyć o depresji.

Witam Pana. Po przeczytaniu Pana postu bardzo zwraca mi uwagę to co napisał Pan na samym końcu. Czasem może nam się wydawać, że wszystko jest w porządku. Czasem do źródeł naszego samopoczucia nie mamy dostępu. Przykładem na to są sytuacje traumatyczne. To takie sytuacje, które zdarzają się w naszym życiu nagle, niespodziewanie. Powodują uczucie przytłoczenia i przerażenia. Czasem jedynym sposobem na przeżycie ich (poradzenie sobie) jest umieszczenie ich w takich rejonach pamięci, do których nie mamy dostępu. Siła jednak takiego doświadczenia traumatycznego jest tak duża, że może o sobie dawać znać. Gdyby Pan chciał sprawdzić moją hipotezę proszę udać się na spotkanie ze specjalistą zajmującym się traumą. Taką osobą pracującą w Poznaniu jest Pani Katarzyna Małkowicz (psycholog). Jej numer telefonu to 601161525. Pozdrawiam Pana http://piotrantoniak.pl/

Specjalista psycholog kliniczny, specjalista terapii traumy.
0

Witam, czasami dzieje się tak w naszym życiu, że mimo tego, że wszystko wydaje się w porządku czujemy smutek, przygnębienie nie mamy chęci i siły. Czyli na pozór wszystko jest ok, ale nie wiemy skąd takie samopoczucie. Z tego co przeczytałam, podobnie jest u Pana, wtedy to informacja dla nas samych, że warto przyjrzeć się temu bliżej z profesjonalistą, który z dystansem, wiedzą i empatią pomoże znaleźć przyczynę i sposób poradzenia sobie z dolegliwościami. Zachęcam do wizyty u psychoterapeuty poznawczo behawioralnego w pana mieście. Pozdrawiam serdecznie.

Certyfikowany specjalista terapii uzależnień, socjoterapeuta i pedagog.
0

Dzień Dobry Panu,

W okresie jesiennym i zimowym często pojawia się u ludzi obniżone samopoczucie, tzw. depresja sezonowa, z powodu krótkiego dnia, szarości wokół i niedoboru słońca.

Pewną pomocą jest naświetlanie lampą Bioptron, która jest namiastką słońca i poprawia samopoczucie.

Ze słonecznymi pozdrowieniami, Irena Mielnik-Madej

Psycholog, trener w zakresie rozwoju osobowości
0
Mgr Daniel Melerowicz
Mgr Daniel Melerowicz Psycholog

Dzień dobry, zachęcam pana do konsultacji z psychologiem, który pomoże panu wstępnie zdiagnozować przyczyny obecnego stanu rzeczy oraz zaproponuje dalsze kroki postępowania. Pozdrawiam.

redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy