Co powoduje białko w moczu w 29. tygodniu ciąży?

Witam. Jestem w 29 tygodniu ciąży i za każdym razem kiedy robię badanie moczu, na wyniku wychodzi, że mam za dużo białka. Pani ginekolog do której chodzę sądzi, że to nerki . Boli mnie, aż uciska z lewej strony pod piersią, a niestety zapomniałam jej o tym powiedzieć, wyleciało mi z głowy, czy to może być coś powiązanego z nerkami? Proszę o odpowiedź .

Lek. Katarzyna Szymczak

Lokalizacja bólu raczej nie odpowiada nerkom, to pewnie ucisk powodowany przez dziecko, a białko faktycznie najpewniej jest spowodowane przez nieprawidłowa pracę nerek.
Pozdrawiam