Co powoduje biało-mleczny wyciek z piersi?

Dzień dobry, Od ponad tygodnia w obydwu piersiach pojawia się biało mleczny wyciek. Dodatkowo, kilka dni temu wyczułam owalne zgrubienie po zew. stronie w górnej części lewej piersi. Dziś otrzymałam skierowanie na USG, i pobranie krwi - prolaktyna, jednak powiedziano mi, że badanie USG najlepiej wykonać do 10-go dnia cyklu (czyli u mnie dopiero za 2 tyg.). Czy powinnam zaczekać, czy jednak wykonać to badanie wcześniej? Pani Ginekolog nawet nie zbadała piersi palpacyjnie, mam powody do niepokoju?

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę kierować się zaleceniami lekarza badającego. Powyższe objawy mogą wynikać Z Hiperprolaktynemia. Po wykonaniu badań proszę jak najszybciej udać się do lekarza ginekologa sądzę że może być to konieczna konsultacja endokrynologa