Co powoduje ból i zawroty głowy, kołatanie serca?

Witam. Od jakiegoś czasu nękają mnie różne dolegliwości. Bóle i zawroty głowy, kołatanie serca, ciągła irytacja itp. Mam ostatnio wiele sytuacji stresowych. Samotnie wychowuje córkę, mieszkam z rodzicami którzy naduzywaja alkoholu, o wszystko mają pretensje, mam też przyjaciela który jest dużo starszy ode mnie ale mimo wszystko chcielibyśmy być razem co też wywołuje mnóstwo stresu i niezrozumienia otoczenia. Czy wszystko to może sugerować U mnie nerwicę?

Witam serdecznie, to co Pani wymieniła to symptomy chronicznego negatywnego stresu, któremu jest Pani poddana. Te symptomy wywołuję z kolei lęki i permanentny niepokój.
To z kolei może być przyczynkiem powstania nerwicy lękowej. Nerwica to dodatkowy stres tym razem kumulowany z poprzednim - i koło się zamyka.
Aby do tego nie dopuścić powinna Pani udać się jak najszybciej do psychoterapeuty, który potrafiłby Panią nauczyć profesjonalnych technik pdstresowywania.
W osteteczność może się Pani zgłosić do mnie - online Skype.
Pozdrawiam i życzę zdrowia

Witam
Długotrwały stres może prowadzić do bezsenności, bólu
głowy
, pogorszenia pamięci, chorób serca i układu krążenia,
nerwicy, depresji i wielu innych zaburzeń.
Objawy, które Pani opisuje są charakterystyczne
dla zaburzeń nerwicowych, jednak rzetelną diagnozę
można postawić tylko podczas osobistej konsultacji.
W leczeniu tego rodzaju zaburzeń najskuteczniejszym
sposobem dotarcia do przyczyny i znalezienia sposobu
rozwiązania problemu jest podjęcie terapii psychologicznej.
Zachęcam do podjęcia terapii zanim pojawią się kolejne objawy.
Gdyby chciała Pani porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
W szczególnych przypadkach możliwe są
konsultacje za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie