Mężczyzna , 23 lata Ból lewego uda, mrowienie lekkie 3 małych palców, rtg kręgosłupa (dyskopatia, skolioza lewo boczna z rotacja trzonow) częste ataki bólu jak wstaje z pozycji siedzącej, atak trwa 10sekund ściska mi wtedy trochę pośladek i dolna część kręgosłupa z lewej strony, lekarz rodzinny stwierdził RWE kulszowa, brałem zastrzyki przez 10dni było troszkę lepiej ale jak skończyłem to ból jest okropny i ciężko funkcjonować co robić co to może być? Proszę o radę
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Ortopedia – Ciało ludzkie składa się z blisko 206 kości. Układ kostny i stawowy zapewnia stabilny punkt mocowania dla tkanek miękkich. Kości połączone są ze sobą za pomocą więzadeł i ścięgien. Chronią ważne narządy wewnętrzne, np. mózg, serce, płuca. Pełnią również funkcję magazynu składników mineralnych, wapnia i fosforu, które są dostarczane do różnych części ciała przez krew.
  • Skolioza – Skolioza, czyli boczne skrzywienie kręgosłupa. Skolioza to schorzenie należące do grupy wad postawy ciała. Skoliozą nazywa się odchylenie od osi anatomicznej całego kręgosłupa lub jego odcinka w płaszczyźnie czołowej, które pociąga za sobą wtórne zmiany w układzie narządu ruchu i narządach wewnętrznych.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników:

Artykuły na ten temat