Co powoduje ból po prawej stronie szyi?

Witam. Od kilku miesięcy dręczy mnie ból (jakby ucisk, ciągniecie) prawej strony szyji do tego drętwienie prawej łopatki, barku i z przodu klatki piersiowej. Ból i drętwienie mija w pozycji leżącej, nasila sie po paru godzinach stania lub gdy siedzę zgarbiony (jak sie wyprostuje drętwienie mija) czasem boli mnie tez cała szyja przy ruszzaniu głowa. Niestety pracuje na stojąco dotego z glawa pochylona do przodu. Wzrost 193 cm. Czym to może byc spowodowane?

Dolegliwości mogą być spowodowane dyskopatia w odcinku szyjnym. Sugeruję wykonanie rezonansu magnetycznego kręgosłupa szyjnego i kontrolę u ortopedy.
Pozdrawiam
dr n med Maciej Goch