Co powoduje ból poniżej ucha w okolicy żuchwy?

Witam proszę o poradę od 3 miesiecy bardzo boli mnie punkt ponizej ucha obok żuchwy w tym miękkim dołku bol jest podczas ziewania u pochylaniu głowy do ramienia a podcas nacisnieciu palcem bardzo mocny brałam na to już 3 antybiotyki (agumentin,duomox ,biseptol)rzadnej poprawy lekarz internista twierdzi ze to bol ucha wewnętrznego odeslal do laryngologa który stwierdził że z uchem wszystko dobrze lekarz rozkłada juz ręce bo leki nie działają bardzo proszę o podpowiedź jakie badanie mogę wykonać i co to może w tym miejscu bolec wezly nie powiekszone juz brak mi sil

Otalgia czyli ból ucha może pochodzić z różnych miejsc nie tylko z samego ucha środkowego lub zewnętrznego ale również ze struktur otaczających jak ślinianka nerw twarzowy przestrzeń przygardłowa migdałek podniebienny gardło krtań żuchwa i staw skroniowo-żuchwowy oraz zęby oraz inne w opisanym przypadku Na uwagę zasługuje fakt iż ból jest od długiego czasu nie poddaje się leczeniu przez standardowe antybiotyki gdzie Istnieje duże prawdopodobieństwo że jeden z tych trzech powinien dobrze zadziałać skoro laryngolog nie znajduje cechy zapalenia ucha środkowego ani zewnętrznego to znaczy że tego zapalenia nie ma a ból pochodzi z innego miejsca osobiście najbardziej prawdopodobne uważam że jest dolegliwości pochodzący ze ślinianki przyusznej lub ze stawu skroniowo-żuchwowego który sąsiaduje z uchem przez przednią ścianę przewodu słuchowego należałoby wykonać morfologię z rozmazem CRP USG ślinianki oraz konsultacja chirurga szczękowego z ewentualnym badaniem obrazowym rentgenem lub nierzadko rezonansem magnetycznym takiego stawu prawdopodobnie najbardziej skuteczne w leczeniu będą leki przeciwzapalne stosowane miejscowo i ogólnie najprawdopodobniej żaden antybiotyk tego stanu samodzielnie nie wyleczy