Co powoduje ból w okolicy stawu skroniowo-żuchwowego?

Witam, w okolicy stawu skroniowo-żuchwowego czuję ból podczas jedzenia, ziewania lub podczas lekkiego przygryzenia zębów. Można również wyczuć palcami niewielką gulkę w tamtym miejscu. Zaznaczam, iż nie raz już miałam takie dolegliwości, ale po około tygodniu przechodziły i nie były wyczuwalne gulki. Co to może być?

Podawana dolegliwość może być związana zarówno z samym stawem, jak i jego przeciążeniem ( złe ustawienie zgryzu, nieprawidłowości aparatu żucia etc.) Ocenić także należy założone w ostatnim czasie wypełnienia zębów. Proszę zgłosić się w pierwszej kolejności do swojego stomatologa.