Co powoduje ból w podbrzuszu z prawej strony w okolicy wyrostka?

Ból w podbrzuszu z prawej strony w okolicy wyrostka. Ból raczej płytki, bardziej tępy niż kłujący. Ból przy ucisku brzucha nasila się, w innym wypadku to raczej dyskomfort. USG jamy brzusznej nic nie wykazało. Ból najbardziej wyczuwalny po ucisku na wysokości pępka po prawej stronie brzucha i uciskając kierując siłę nacisku w dół. W szczególności w pozycji leżącej. Siedząc ciężko o uzyskanie tego samego efektu.

Lek. Wojciech Zygmunt

Objawy raczej nie wskazują na zapalenie wyrostka robaczkowego. Z pewnością jednak warto przeprowadzić diagnostykę różnicową, gdyż taki ból może być wywołany przez różne schorzenia. Powinien pan zwrócić uwagę także na inne objawy (np. krwawienie z odbytu, czarne stolce, zmiana konsystencji stolca, wiatry, zaparcia), które mogą ułatwić lekarzowi postępowanie diagnostyczne. Nie można także wykluczyć psychogennego tła zaburzeń. Pozdrawiam i życzę zdrowia.