Co powoduje ból w prawym boku na dole?

Od kilku miesięcy boli mnie cos w prawym boku na dole, tak jakby jajnik. Byłam u ginekologa i wszystko ok. Ból zmniejsza się po wyróżnieniu i najbardziej boli podczas zaparć, które pojawiają się co jakiś czas. Podczas normalnego stolca boli tylko przy przeciąganiu się. Jeśli to ważne to od wielu lat mam tak że wielkie emocje, nagły silny stres powoduje u mnie biegunkę w ciągu 60s. Czy to coś groźnego?

Witam Panią. To co Pani napisała o swoich dolegliwościach może być normalną reakcją organizmu na nienormalną sytuację (jaką jest zbyt silny i/lub długo utrzymujący się stres). Jeśli wyniki badań i wizyty u lekarza dają Pani pewność, że Pani zdrowie fizyczne jest w normie to proszę szukać źródeł swoich dolegliwości w obszarze psychologicznym. Polecam Pani bezpośredni kontakt z psychologiem, który pomoże Pani rozpoznać źródła Pani stresu i pomoże wypracować skuteczne metody radzenia sobie z jego natężeniem. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/

Warto skonsultować się z lekarzem. Jeśli po diagnostyce wykluczy inne zaburzenia o podłożu somatycznym, będzie to mogło oznaczać ich emocjonalne (lękowe) podłoże. Wówczas pomocny będzie psycholog i podjęcie psychoterapii.