Co powoduje ból z lewej strony pleców podczas oddechu?

Witam. Jestem mężczyzną, mam 21lat. Od pewnego czasu zauważyłem u siebie niepokojące objawy, otóż przy głębokim wdechu odczuwam ból z lewej strony pleców, zaraz przy kręgosłupie. Początkowo myślałem, że to ból mięsni, ale raczej tak nie jest. Ból znika gdy leżę na bolącej stronie i biorę głębszy wdech. Z tego co udało mi się wyczytać może być to zapalenie opłucnej. Boję się wizyty u lekarza ponieważ obawiam się, ze to nowotwór. Bardzo proszę o jakąkolwiek odpowiedż co moze powodować takie objawy

Lek. Katarzyna Szymczak

Nowotwór pluc czy opłucnej w tak młodym wieku to naprawdę rzadkość, może to nerwobóle lub zapalenie nerwów międzyżebrowych. Proszę udać się do lekarza rodzinnego.
Pozdrawiam