Co powoduje bóle brzucha i częste zaparcia?

Witam, już od kilku lat mam problemy z bólami brzucha. Towarzyszą temu częste zaparcia i równie częste biegunki. Nie mam apetytu, bardzo mało jem (Ważę tylko 49kg przy wzroście 167) Jestem osłabiona i ciągle zmęczona. Lekarz twierdzi ze może być to zespół jelita wrażliwego ( nie miałam wykonywanych żadnych badań poza podstawowymi) a ja mam przed oczami najgorsze scenariusze w postaci raka jelita..

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udac się do lek ponownie sadze ze wskazana jest konsultacja lekarza gastroenterologa