Co powoduje bóle kręgosłupa i problemy z koncentracją?

witam mam 28 lat i w chwili obecnej mam brak totalnej koncentracji boli mnie kregosłup i miesnie pamietam wszystko wiem co robie ale poprostu nie umiem sie skupic na niczymczy w zwiazku z tymmoge miec zakwaszony organizm? i jakse z tym poradzic? z gory dziekuje

Witam,

polecam książkę Dr Ewy Dąbrowskiej: "Ciało i ducha ratować żywieniem"., dieta warzywno - owocowa - oczyszcza organizm i wpływa na dobrostan psycho - fizyczny. Równolegle zalecana jest aktywność, w celu relaksacji i odprężenia psychicznego.

Pozdrawiam serdecznie

Proszę zgłosić się do lekarza rodzinnego, który zbada Panią i zdecyduje o ew. wykonaniu badań biochemicznych krwi lub innych, wykluczających somatyczną przyczynę dolegliwości.

Przyczyn może być wiele zarówno "choroby ciała" jak i " choroby duszy".
Lekarz rozpoznanie stawia na podstawie znajomości objawów występujących u pacjenta oraz wyniku badania pacjenta.
Bardzo ważny jest wywiad chorobowy; charakterystyka objawów; kolejność występowania, lokalizacja, charakter, czas trwania, czynniki prowokujące, objawy towarzyszące itp itd…
Ważny jest wiek pacjenta, inne choroby, przebyte choroby, przyjmowane leki itd.
Np. co to znaczy ból kręgosłupa?