Co powoduje bóle kręgosłupa i ucisk w szyi?

Mam 27 lat. Od 18 roku życia dokuczają mi przewlekłe bóle kręgosłupa, które znacznie się zmniejszyły dzięki fizjoterapii. Niestety od jakiegoś czasu czuję dziwny ucisk w lewej części szyi- okolice migdałka, który promieniuje nieco do obojczyka. Nie boli, ale powoduje straszny dyskomfort, uczucie ściśnięcia, swego rodzaju blokady. Nie mogę przez to spać na prawej stronie tylko na lewej lub na wznak, bo czuje jakby mnie coś rwało. W czym może być problem? Proszę o pomoc.

Dobry wieczór:))
Na początek należało by zacząć od badań rtg z opisem oraz tomograf komputerowy dobrze skonsultować wynik fizjoterapeutą dobrać ćwiczenia ,można także zastosować kinesiotaping oraz terapię czaszkowo krzyżową.Życze powrotu do zdrowia.

Problem może wynikać ze spuchnięcia węzłów chłonnych. Powinna Pani skonsultować się z lekarzem, najlepiej laryngologiem. Jest też możliwe, że problem wynika z zablokowania górnych kręgów szyjnych. Wtedy przydatna będzie terapia manualna.
Pozdrawiam, Paweł Czarnocki