Co powoduje bóle mięśni i obniżoną temperaturę ciała?

Witam, moja mama od 4 tygodni ma bóle mięśni, a temperatura skacze od około 35 stopni (zimno jej, miewa drgawki) do 36.7 (wieczorem). Była u niemieckiego lekarza, ale to co jej przepisał nie przyniosło efektu. Zrobiła też wyniki - tarczyca w normie. Trwa to już niemal miesiąc i mama jest wykończona. Co może jej dolegać? Mama ma 52 lata.

Bardzo ważny jest wywiad chorobowy; charakterystyka objawów; kolejność występowania, lokalizacja, charakter, czas trwania, czynniki prowokujące, objawy towarzyszące itp itd…
Ważny jest wiek pacjenta, inne choroby, przebyte choroby, przyjmowane leki itd.
Czasem potrzebne jest wykonanie badań dodatkowych, przy czym każdy wynik badania dodatkowego interpretuje się w kontekście stanu klinicznego pacjenta.

Czy kupi Pani np. bluzkę przez internet jeśli Pani przeczyta " bluzka z krótkim rękawem"? a na tyle Pani napisała na temat dolegliwości. Czy naprawdę Pani oczekuje by ktoś postawił diagnozę na podstawie sformułowanie "ból mięśni".