Co powoduje bóle oczu przy ruchach gałek?

Witam mam 35 lat i od wczoraj mam ból oczu, tzn czuję ból przy ruchach gałek ocznych, mam wrażenie jakby coś mi je wypychało na zewnątrz. Myślałam że może to wina ciśnienia, bo wczoraj miałam trochę podwyższone- 135/94 ale dziś mam już w normie. martwię się bo dziś mamy zbierać ziemniaki, a to wiadomo trzeba się schylać co nasila dolegliwości. Dodam jeszcze że oczy są wrażliwe na światło

Witam.może to być związane z wieloma problemami zdrowotnymi np zapaleniem zatok nadczynnoscia tarczycy lub chorobą neurologiczną. Konieczna jest wizyta w POZ.pozdrawiam serdecznie