Co powoduje bóle odbytu?

Mam 32 lata. Ostatnio robiłam podstawowe badania Ob, morfologia z rozmazem,sód, potas, wapń, mocznik, kreatynikna,żelazo, ast, alt, ggtp, crp, witD. Wszystkie wyniki z wyłączeniem żelaza i hgb wyszły w normach. HGB 8,5 (12-16), żelazo 4,19 (9-30,40). Tendencję do słabej hgb mam od kilkunastu lat. Wyniki w zależności od brania preparatu żelaza były raz w normie raz nie ( jak nie brałam ). Dwa lata temu bylam w tej sprawie u hematologa - ktory stwierdził, że taka moja uroda i mam brac żelazo. Od dwóch mies odczuwam bóle ( dyskomfort ) odbytu ( nie mam zadnych krwawien, problemow z wyproznianiem) bylam u lekarza po badaniu nie stwierdził nic ( tryb pracy siedzacy )dostałam leki przeciwbolowe i ewentualnie po miesiacu ( jesli mi nie przejdzie ) skierowanie na kolonoskopie. Czuje ogólne zmęczenie, mam problemy z koncentracją, zapamiętywaniem, suchość skóry, bóle mieśni, wypadają mi włosy, leczę zapalenie grzybiczne pochwy, ostatnio tez zauwazylam ze się lekko pocę pod pachami ale nie jest to zwykły pot tylko czuję lepkość. Mam normalną wagę ciała, ostatnio nawet przyprałam kilka kg, nie mam problemów z jedzeniem. Od kilku lat cierpię na nerwicę lekową i przyznam że zaczynam się obawiać że coś powaznego mi dolega, bardzo to przeżywam i się tym stresuje.. Proszę o pomoc.

Szanowna Pani,

Bardzo Pani współczuje przeżywanego cierpienia. To zrozumiałe, że w przypadku odczuwanych dolegliwości oraz przy braku jednoznacznej diagnozy przeżywa Pani napięcie i stres. To bardzo dobrze, że szuka Pani dla siebie odpowiedniej diagnozy i leczenia.
Ze swojej strony pragnę dodać, że nie jest wykluczone, że opisywane przez Panią trudności mają podłoże nerwicowe. Nerwica ma do siebie to, że jest w stanie wywoływać objawy symulujące właściwie każdą możliwą chorobę. Dodatkowej trudności dostarcza fakt, że w subiektywnej ocenie chorego objawy te niczym się nie różnią od tych pojawiających się w chorobie somatycznej. Innymi słowy, chory cierpi tak samo. Tymczasem brak jednoznacznej diagnozy lekarskiej oraz informacje, że ‚wszystko jest w porzadku’ wzmagają napięcie i stres, prowadząc do jeszcze większego nasilenia objawów.
Nie oznacza to oczywiście ze należy ignorować inne potencjalne podłoże objawowe - proszę kontynuować diagnostykę a jednocześnie zasięgnąć porady lekarza psychiatry.
Życzę pani powodzenia i pomyślnej diagnozy.