Co powoduje bóle podbrzusza i torbiele jajników?

Witam. Pisze tutaj ponieważ już nie mam pojęcia co robić. W wieku 12 lat wybrałam się do ginekologa ponieważ bardzo mnie bolalo podbrzusze od kilku lat. Okazało się że to jest torbiel na prawym jajnika która jest na 1,5cm . NIC wtedy z tym nie zrobiono ponieważ uznano ze samo się wchłonie . W wieku 16lat zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne I przy badaniu lekarz stwierdzil ze mam torbiel na prawym jajniku na 4cm . Przez rok myslal ze wchlonie sie przez tabletki Ale tak nie było . Po roku czasu postanowił zrobić operacje Ale przed nią musiałam przyjsc 2razy na wizyte . Za pierwszym razem bardzo mnie ,,przycisnal,, i okropnie mnie bolało przez ponad 2tyg . Na drugiej wizycie stwierdzil ze nie ma po co robić operacji bo torbiela nie ma. Wczoraj byłam znowu u ginekologa i okazało się że się torbiel ukazała o tych samych wymiarach na lewym jajniku . Lekarz zaczął mówić że on nie wie co jest nie tak ponieważ biorąc tabletki powinnam mieć zatrzymane jajeczkowanie a ja niestety jajeczkuje . Jeżeli to by oznaczało ze tabletki nie dzialaja to już dawno bym była w ciąży , a jeżeli nie jestem czy to może oznaczać że jestem bezpłodna ?

Lek. Paweł Szadkowski

Tabletki antykoncepcyjne działają nie tylko w mechanizmie zatrzymania owulacji, ale również wpływają na błonę śluzową jamy macicy oraz rodzaj śluzu (zależy to też od preparatu który pani stosuje). Nie, nie oznacza to, że Pani jest bezpłodna. Sugeruję pozostawać pod kontrolą ginekologa.