Co powoduje bolesne kłucie w okolicach serca?

Od dwóch dni dokucza mi bolesne kłucie w okolicach serca. Jest to ból umiejscowiony po lewej stronie więc myślałam że to zwykły nerwoból, gdyby nie fakt że trzyma już drugi dzień. zaczęło się w niedzielę rano po przebudzeniu, od intensywnego bólu, tak dużego że miałam problem podnieść się do pozycji siedzącej. Prócz oczywistych problemów z głębszym oddychaniem (w tym niemożności kichnięcia) odczuwam dyskomfort w lewej ręce - tak jakby była osłabiona. Ból waha się w intensywności, jednak cały czas odczuwam go, przez co czuję ogólne osłabienie. Sama już nie wiem czy to zwykły ból związany z naciągnięciem jakiegoś ścięgna w klatce przez sen, czy coś czym warto się przejąć. Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

Lek. Wojciech Zygmunt

Opisane przez panią objawy sugerują rozpoznanie odmy opłucnowej lub zawału mięśnia sercowego. Powinna pani natychmiast zadzwonić po karetkę pogotowia. W szpitalu powinny zostać wykluczone inne przyczyny bólu w klatce piersiowej.