Co powoduje bolesne krostki i otarcia na piersiach?

Witam,

mam 18 lat. Od pewnego czasu zauważyłam na lewej piersi, w okolicy sutka, czerwone małe krostki, a wcześniej, przed tymi krostkami, skóra mojego sutka nie była normalna - była tak jak gdyby złuszczona, były obtarcia i mnie to boli. Nie wiem co mam robić - myślałam, że po prostu trzeba ją nawilżyć i smarowałam kremem nawilżającym, ale to nic nie pomaga:(

Błagam o pomoc.

Redakcja abcZdrowie

Witamy!
Niestety na podstawie samego opisu zmiany w obrębie piersi nie jesteśmy w stanie Pani pomóc. Każda zmiana na piersi powinna być oceniona przez lekarza, gdyż przyczyn tego stanu rzeczy może być wiele.
Nie ma powodów do obaw, statystycznie rzecz biorąc rak piersi przed 20 r.ż. jest bardzo rzadkim zjawiskiem.

Należy zgłosić się do ginekologa, konieczne może być dokładne zbadanie piersi i zlecenie odpowiednich leków.

Redakcja abcZdrowie.pl