Co powoduje bolesne krostki w jamie ustnej u dziecka?

Witam , mój19 letn synod dłuższego czasu cierpi na takie schorzenie,że w jamie ustnej robią się takie bardzo bolące krosty, przez które nie może nic jeść tylko pije zimne napoje i nic więcej zwykłe środki lecznicze z apteki nic nie pomagają. Nie wiem jak mam mu pomóc i dlaczego mojemu synowi się to cały czas robi ? Nie chce pójść do lekarza bo cały czas się uczy i pracuje. Proszę o pomoc jakiś skuteczny środek bo już nie mogę dłużej patrzeć jak cierpi... Dziękuję i serdecznie pozdrawiam Kasia.

Pani syn powinien udać sie do lekarza jeśli stosowane środki nie zadziałały. W jamie ustej mogły się pojawić afty, ewentualnie pleśniawki. Mogą być to również mikrourazy spowodowane którymś ze spozywanych pokarmów, który może mieć np. działanie alergizujące. Zachęcałabym jednak do konsultacji z lekarzem, który będzie mógł precyzyjniej określić etiologię owego stanu zapalnego.

Pozdrawiam
Dietetyk Marianna Hall
Centrum Dietetyki Nutrado (www.nutrado.pl)

Mgr Monika Frank Dietetyk, Poznań

Dzień dobry!
Jeśli środki lecznicze z apteki nie pomagają syn zdecydowanie powinien skonsultować się z lekarzem - diagnozy nie można postawić na odległość.

Odpowiedź dla Ciebie opracował zespół poradni Mój Dietetyk w Poznaniu. Zachęcamy do skorzystania z indywidualnej porady żywieniowej (w gabinecie stacjonarnym lub online), w ramach której dietetyk przygotuje dietę dostosowaną do stanu zdrowia i trybu życia.

Zapraszamy do kontaktu, istnieje możliwość skorzystania również z porady on-line – bez wychodzenia z domu!

Pozdrawiam serdecznie!
Monika Frank, Dietetyk
www.poznan.mojdietetyk.pl
poznan@mojdietetyk.pl
tel. 698 418 306

Warto również przeczytać:
Zamień chemię na jedzenie
http://www.mojdietetyk.pl/artykuly/zamien-chemie-na-jedzenie.html?c=9