Co powoduje brak przyjemności z seksu?

Witam! Mam 62 lata. Jestem w związku małżeńskim - bez przygód - od 32 lat. Biorę leki na łagodny rozrost gruczołu krokowego, nadciśnienie tętnicze i Diaprill na cukrzycę. Stosunki mam średnio co miesiąc. Nie mam kłopotów ze wzwodem i całym pożyciem. Mój problem to zanik praktycznie do kilku % rozkoszy przy wytrysku. Gdzie mam się zgłosić, jeśli to się leczy? Pozdrawiam.

Witam serdecznie!

W pierwszej kolejności należy wykluczyć że Pana problem spowodowany jest stosowanymi lekami, niestety niektóre leki, szczególnie krążeniowe, mogą negatywnie wpłynąć na sferę intymną. Z tego powodu najlepiej w pierwszej kolejności skonsultować się z kardiologiem w celu ewentualnej modyfikacji leków przez Pana stosowanych. Podobnie wskazana jest konsultacja z urologiem.

Problem może również wynikać z Pana chorób (szczególnie cukrzycy i miażdżycy) i tutaj niestety sprawa już nie jest tak prosta do naprawienia, konieczne jest idealne wyrównanie poziomów glikemii i ciśnień oraz gospodarki lipidowej i oczekiwanie na pożądany efekt.

Warto również skonsultować problem z terapeutą, na przykład seksuologiem. Być może wskazana jest terapia i poszukiwanie przyczyny Pana problemów.
Na pewno warto poszukiwać rozwiązania.

Pozdrawiam